5940 EAGLEWALK AVE

COCOA, Florida 32927 · Brevard County · Parcel 23 3522-01-134-28

$38 400
Assessed Value
$143 880
Market Value
Annual Tax
$13 400
Taxable Value
Ownership
OwnerCROSBY, WALLACE L II
Mailing Address5940 EAGLEWALK AVE COCOA FL 32927
Property Details
Year Built1982
Living Area912 sq ft
Lot Size10 454 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$52 000
Just (Market) Value$143 880
Assessed Value$38 400
Exemptions-$25 000
Taxable Value$13 400